Úvodní stránka > Fotbal > Sparťané vybojovali v Hradci důležité body!

Sparťané vybojovali v Hradci důležité body!

Sparta dokázala zvládnout vítězně poslední ligové utkání 15. kola ePojisteni.cz liga podzimní části a po Evropské čtvrteční lize v důležitém zápase proti Southamptonu porazila Hradec Králové 2:1. Výhru sparťanského týmu zařídili góly Lukáš Juliš a Matěj Pulkrab.

Sparťané nastoupili do utkání posledního podzimního utkání ve stejné základní sestavě, jako ve vítězném zápase proti Southamptonu, akorát vykartovaného Bořka Dočkala nahradil Matěj Pulkrab, který se opět vrátil do sestavy po karetním trestu.

Sparťané začali velice aktivně a hned v úvodu po Karavaevově centru se snažil zblízka skórovat David Lafata, ale trefil tyč. Z následné akce se sparťané ujali vedení, kdy Lafata uvolnil na pravé straně nabíhajícího Juliše, kterého brankář Ottmar po střele vychytal, ale z dorážky poslal sparťanský útočník míč do sítě 0:1.

V dalších minutách dokázali hradečtí Spartu dostat pod tlak, který nedokázali po několika centrech do vápna přes velkou snahu zúročit. Pouze zahrozili jedinou střelou Martana, kterou brankář Koubek v pádu vykopnul do hry.

Naopak na druhé straně zahrozili sparťané po úniku Juliše, na jehož centr před branku nedosáhl Lafata a Pulkrab. V závěru prvního poločasu nedokázal po centru z pravé strany skórovat domácí Vlkanova, který zblízka poslal míč nad břevno.

Po změně stran zahrozili domácí, ale tečovaná dorážka Poloma ze skrumáže těsně minula odkrytou branku Sparty. A tak udeřili na druhé straně sparťané, kdy Karavaev našel přesným centrem před prázdnou brankou volného Pulkraba, který bez problémů překonal brankáře Ottmara 0:2.

V 59. minutě po obléhání hostující branky snížili domácí dvougólové vedení soupeře, když z rohového kopu překonal brankáře Koubka umístněnou střelou Malinský 1:2. Následně před domácí brankou po rychlém přenesení hry Pulkrab tečoval střelu střídajícího Dudla, pouze do tyče.

V dalších minutách si oba týmy vypracovaly gólové šance, jenže obránce Karavaev po rychlém protiútoku vystřelil z pravé strany velkého vápna, ale těsně nad branku. Na druhé straně si zpracoval odražený míč Chleboun, ale přestřelil. V závěru se dostal do poslední šance zápasu Lafata, jeho tvrdou střelu z velkého vápna hezkým zákrokem vyrazil brankář Ottmar. Sparta nakonec v Hradci Králové zvítězila 1:2, přestože hrála dost defenzivně.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 59. Malinský – 13. Juliš, 56. Pulkrab. Rozhodčí: Houdek – Myška, Boček. ŽK: Schwarz, Žondra – Michal Kadlec, Juliš, Koubek. Diváci: 4 500.

Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (85. Plašil) – Malinský, Janoušek, Vlkanova (74. Pázler), Schwarz, Martan – Černý P. (74. Žondra). Trenér: Milan Frimmel.

Sparta: Koubek – Karavaev, Kadlec Michal, Mazuch, Costa – Juliš, Mareček, Holek, Holzer (27. Dudl, 90. Mustedanagič) – Lafata, Pulkrab. Trenér: Zdeněk Svoboda.