Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Sparta porazila Sturm Graz 5:0

Sparta porazila Sturm Graz 5:0

Sparťané si v zimní přípravě připsali další vysoké vítězství. V prvním přátelském zápase po příjezd na soustředění ve Valencii porazili v městečku Oliva rakouský Sturm Graz 5:0.

V zápase měli jednoznačně navrch, ale jako první byl brance blízko soupeř. Karavaev si nerozuměl s Koubkem a chtěl brankáři sklepnout nákop z hloubi pole, jenže Koubek vyběhl ven z branky a poté jen tak tak stačil míč odkopnout před brankovou čarou.

Pak už ale začaly padat góly. Skóre otevřel Lukáš Juliš, který si převzal chytrou přihrávku od Dočkala a přesnou střelou k tyči překonal brankáře poprvé.

Ještě do přestávky Sparta vedla o dvě branky. Karavaev nacentroval zprava a obránce Koch chtěl svému brankáři sklepnout míč do rukavic, jenže ho poslal mimo jeho dosah a vstřelil si ukázkový vlastní gól.

Ve druhém poločase sparťané prostřídali téměř celou jedenáctku, góly ale padaly dál.

Nejprve Čermák ve vápně uvolnil Néstora, který zvýšil na 3:0, poté byl Aleš nedovoleně zastaven ve vápně a z nařízené penalty zvýšil Bořek Dočkal na 4:0.

Pátou branku přidal v samotném závěru David Lafata, kterého milimetrovým pasem našel Vyacheslav Karavaev.

AC Sparta Praha – SK Sturm Graz 5:0 (2:0)

Branky: 11. Juliš, 34. Koch (vlastní), 57. Néstor, 59. Dočkal, 82. Lafata.

Sestava: Koubek – Karavaev, Mazuch (46. Holek), M. Kadlec, Vatajelu (60. Hybš) – Néstor (69. V. Kadlec), Sáček (46. Čermák), Dočkal (60. Havelka), Mareček (60. Vácha), Konaté (69. Ch. Frýdek) – Juliš (60. Lafata).