Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Boleslav postoupila přes Bohemians do finále Tipsport ligy

Boleslav postoupila přes Bohemians do finále Tipsport ligy

V mrazivém počasí Boleslavští přemohli v semifinálovém souboji vršovické Bohemians dvěma parádními góly Vukadinoviče a Fleišmana. Udrželi tak svoji letošní neporazitelnost a postoupili do finále zimní Tipsport ligy, které se hraje v neděli 29. ledna od 13,30 hodin.

Od první minuty Boleslavští doráželi na soupeřovu branku. Již ve 4. minutě střílel nebezpečně Nečas, jeho křížná rána se však do vršovické branky nevešla. O dvě minuty později Magera vybojoval míč, přihrál ho Chramostovi a jeho zakončení skončilo prvním boleslavským rohem. V 9. minutě kopali Boleslavští dva další rohy, ale ke zdárnému zakončení nedovedli ani jeden. V příštích několika minutách se hra opticky vyrovnala, ale i tak byl boleslavský gólman Diviš téměř bez práce. Ve 26. minutě Chramosta z úhlu nastřelil vršovického brankáře Berkovce, o dorážku hlavou se pokoušel Nečas, ale akce vynesla Boleslavi jen čtvrtý roh. Ve 29. minutě si s Hubínkovou přízemní střelou Diviš snadno poradil.

Boleslav - Bohemians 1905 - 1Ve 31. minutě rychlou boleslavskou akci středem hřiště úspěšně zakončil Vukadinovič, jenž se prodral přes stopera Švece do vršovické šestnáctky a nekompromisně prostřelil Berkovce – 1:0. Ve 34. minutě po Vukadinovičově přihrávce Valenta z deseti metrů vysoko přestřelil vršovickou branku. Ve 38. minutě po narážečce s Magerou nastřelil Valenta Berkovce.

Ve 39. minutě si s Magerou narazil míč Fleišman, a protože nedaleko soupeřova pokutového území neměl komu přihrát do lepší pozice, než v jaké sám stál, tak z necelých pětadvaceti metrů přesně vymetl pravý horní růžek vršovické branky – 2:0. Dvě minuty před přestávkou Bohemians získali svůj první rohový kop, ale k přímému ohrožení boleslavské branky ho nevyužili.

Druhý poločas začal střeleckým pokusem vršovického Jindřiška, který boleslavskou branku těsně minul. V 53. minutě běžel Chramosta sám proti soupeřově brance, ale nastřelil vyběhnuvšího Berkovce. Po odehrané hodině boleslavský trenér téměř všechny posty v sestavě vystřídal. Čerství hráči okamžitě atakovali vršovické pokutové území, ale kombinační akce ne vždy zakončovali střelecky. V 70. minutě Přikrylovu ránu Berkovec lapil. V 74. minutě si s Kerestešovým trestným kopem vršovický gólman snadno poradil.

Boleslav - Bohemians 1905 - 2V 76. minutě zdravě drze vnikl ze strany před vršovickou branku Přikryl a jeho střelu z boku malého vápna srazil Berkovec do rohu. Rozehrál ho Keresteš a bránící hráč srazil do dalšího rohu, který Keresteš poslal do brankářových rukavic. V 78. minutě po spolupráci s Fabiánem vystřelil Železník, ale i když jeho ránu obránce tečoval, Berkovec se zaskočit nenechal. Deset minut před koncem Železníkovu bombu z dvaadvaceti metrů Berkovec neudržel v rukavicích, ale následný roh Boleslavští nevyužili. I když ve druhém poločase boleslavští fotbalisté herní převahu gólově nepotvrdili, tak s přehledem dokráčeli do finále zimní Tipsport ligy 2017.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 2:0 (2:0)

Góly: 31. Vukadinovič, 39. Fleišman. Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Mojžíš. Diváků: 415.

FK Mladá Boleslav: Diviš (46. Vejmola) – Pauschek (61. Křapka), Da Silva (54. Hůlka), Král, Fleišman (61. Keresteš) – Valenta, Levin (61. Jánoš) – Vukadinovič (61. Přikryl), Magera (61. Mareš), Nečas (61. Fabián) – Chramosta (61. Železník).

Bohemians 1905: Berkovec – Havel, Dostál, Krch (46. Buchta), Švec – Hubínek (46. Jindřišek), Jirásek (67. Blecha) – Bartek (75. Vaníček), Mašek (64. Berger), Hašek (46. Nitrianský) – Kuchta.

Druhé sobotní semifinále FK Pardubice – FK Poprad 2:1 vyhrál druholigový český tým nad prvoligovým slovenským protivníkem. Po bezgólovém poločase Pardubičtí skórovali dvakrát v rozpětí dvou minut, nejprve v 60. minutě Kayamba a po něm v 62. minutě Fousek. Popradští snížili v 83. minutě, kdy proměnil pokutový kop Bilas.