Úvodní stránka > Ostatní > Sokol veze ze severu jednu výhru. Série se stěhuje na Dašickou za vyrovnaného stavu

Zápasy o záchranu jak se sluší a patří – přesně tak vypadal úvodní hrací víkend play down mezi Pardubicemi a Libercem. Dvě vyrovnané bitvy, v nichž se nakonec radovaly oba týmy. Prohra 7:8 a výhra 4:3 znamená pro Sokol nerozhodný stav 1:1 na zápasy.

Východočeši nevstoupili do úvodního klání série nejlépe a začátek sobotní zápasu patřil jednoznačně domácím. V 15. minutě se Liberec ujal vedení už 4:1 a se Sokolem to nevypadalo zrovna růžově. Hostující tým se z úvodního náporu ovšem dokázal oklepat a v průběhu druhé části skóre i hru vyrovnal. O osudu celého utkání tak rozhodl až jeho samotný závěr, ve kterém byli diváci svědky spousty šancí na obou stranách. V jejich proměňování ale byli úspěšnější domácí, kteří v 53. minutě odskočili do rozhodujícího dvoubrankového vedení. Pardubičtí florbalisté dokázali třináct vteřin před koncem při závěrečné hře v šesti hráčích pouze snížit na konečných 8:7 pro Liberec.

Liberec byl v sobotním utkání vždy o krok napřed a Sokol pouze dotahoval, v neděli se však karta obrátila. Domácí FBC ve druhém střetnutí ani jednou nevedlo a vždy pouze umazávalo ztrátu. Proti sobotnímu poněkud divočejšímu průběhu zápasu byl v neděli k vidění spíše taktický boj o každý metr. Od začátku byli ovšem efektivnější hosté, kteří vedli ve 29. minutě 2:0 po brankách Lukáše Gregora a Marka Ďopana. Liberec na dvoubrankové vedení reagoval dvěma slepenými góly v průběhu jedné minuty, a tak musela opět rozhodnout až třetí část. Ve 45. minutě vystřelil Sokolu vedení Jan Kourek, ovšem i tentokrát našel Liberec v 53. minutě odpověď. Rozhodující branku tak vstřelil až v 58. minutě po skvělé kombinaci Ivo Teichman, čímž zařídil první bod pro Pardubice.

Za stavu 1:1 se nyní série stěhuje do Pardubic, kde se o víkendu 25. – 26. března uskuteční další dvě utkání série hrané na čtyři vítězné zápasy.

1.zápas play down Tipsport Superligy: FBC Liberec – Sokol Pardubice 8:7 (4:2, 1:3, 3:2)

Branky a asistence Pardubic: 05:57 Marek Ďopan (Ivo Teichman), 19:24 Filip Krigovský, 26:53 Ondřej Pakosta (Michal Janeček), 30:46 Ivo Teichman (Martin Zozulák), 32:29 Václav Oubrecht (Filip Krigovský), 46:27 Lukáš Gregor (Ivo Teichman), 59:47 Jan Kourek

Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr – Oubrecht Václav, Kunt Ondřej, Janeček Michal, Brychta Karel, Zozulák Martin, Mědílek Jonáš, Junek Martin, Kourek Jan, Teichman Ivo, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Pakosta Ondřej, Pakosta Přemek, Formánek Radek, Chmelař Dominik, Ďopan Marek, Němeček Petr, Krigovský Filip

Komentář trenéra FBC Liberec Jana Krále: „Soupeř byl na nás výborně připraven a nám se nehrálo vůbec zlehka. Chyb bylo na obou stranách hodně, proto takové skóre. My byli o gol šťastnější. Zítra musíme dát do hry ještě více srdíčka, abychom měli druhý bod. Děkujeme divákům a věříme, že přijdou povzbuzovat i v neděli.“

Komentář trenéra Sokol Pardubice Milana Koubka: „Dneska ze začátku opatrné utkání z obou stran, další průběh zápasu byl poměrně vyrovnaný, bohužel jsme dneska Liberci věnovali polovinu gólu a to dnes rozhodlo. Do zítra si odpočineme, zítra je zápas za stavu 0:0 a my budeme chtít vyhrát.“

Branky a asistence Pardubic: 15:50 Lukáš Gregor (Martin Zozulák), 28:54 Marek Ďopan (Martin Zozulák), 44:25 Jan Kourek (Petr Němeček), 57:19 Ivo Teichman (Přemek Pakosta)

Komentář trenéra FBC Liberec Jana Krále: „Dneska to nebylo úplně na koukání. Klasický „nedělní“ zápas. Únava ze včera se projevila na hře obou týmů. Tak jako dnes vyhrály Pardubice, jsme mohli v zápase vyhrát taktéž. Máme další týden na přípravu a těšíme se do Pardubic. Děkujeme divákům.“

Komentář trenéra Sokol Pardubice Milana Koubka: „Dneska z naší strany zlepšený výkon, splnili jsme, co jsme si před zápasem řekli, myslím, že jsme dnes tahali za delší konec a kdybychom proměnili všechny svoje šance, tak jsme mohli rozhodnout dříve. Jsme rádi že jsme sérii vyrovnali, stav je 1:1 a věřím, že příští víkend s našimi skvělými diváky za zády přidáme další vítězství.“