Úvodní stránka > Fotbal > Výsledky 28. kola ePojisteni.cz liga

Výsledky 28. kola ePojisteni.cz liga

Pátek 12.5.2017

Fotbalisté Plzně přestože měli drtivý závěr v 28. kole ligové soutěže doma s Mladou Boleslaví, dokázali nakonec jen remizovat 3:3 a zároveň ztratili dva body, to možná znamená, že se jim vzdálila obhajoba mistrovského titulu. Viktorka tak zůstala na druhém místě ligové tabulky, v případě že vedoucí Slavia v sobotu porazí v Edenu Duklu, budou Západočeši na sešívané ztrácet před koncem sezony čtyři body.

Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 3:3 (0:1)

Branky: 66. a 79. Krmenčík, 90.+1 Hejda – 17. Levin, 58. Kysela, 65. Jánoš. Rozhodčí: Proske – Koval, Kříž. ŽK: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl (vš.Ml. Boleslav). Diváci: 10 488. Trenér: Zdeněk Bečka.

V páteční předehře první ligy remizovala pražská Sparta v Karviné 1:1 a definitivně si zajistila účast v Evropské lize. Letenští se ujali vedení ve druhém poločase gólem Michala Kadlece, jenže o čtvrtou výhru v řadě je prvním ligovým gólem osm minut před koncem zápasu připravil střídající Libor Holík. Naopak Karviná před vyprodaným domácím stadionem, za bouřlivé podpory potřetí za sebou neprohrála.

MFK Karviná – Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 82. Holík – 71. M. Kadlec. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Janečka – Lafata. Diváci: 4 833 (vypr.).

Sobota 13.5. 2017:

Fotbalisté Příbrami nedokázali v důležitém zápase 28. kola doma vyhrát nad Brnem a prohráli 2:3 a tím si hodně pohoršili záchranu v první lize. Zároveň zůstanou dvě kola před koncem ligy na posledním místě ligové tabulky, na  záchranu v lize ztrácí Severočeši dva body. Naopak Brno se zaslouženou výhrou definitivně v lize zachránilo.

1. FK Příbram – FC Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)

Branky: 19. T. Pilík, 90. P. Pilík – 38. Zavadil, 67. Lutonský, 76. Řezníček. Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Paták.   Fotbalisté Jablonce ve 28. ligovém kole díky gólu Mehanoviče ze čtvrté minuty nastavení vybojovali u liberecké Nisy remízu 1:1 s Libercem. V podještědském derby vedli domácí od 47. minuty gólem Breiteho.

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 47. Breite – 90.+4 Mehanovič. Rozhodčí: Orel – Myška, Melichar. ŽK: Souček, Dúbravka – Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanovič. Diváci: 5 400.

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 28. kole Slovácko 2:1 a udrželi reálnou naději na záchranu. Vydařenou ligovou premiéru prožil trenér Karel Havlíček. Dosavadní šéftrenér mládeže tým převzal na začátku týdne a hned s ním ukončil sérii pěti porážek. Dvěma góly se o to zasloužil Jan Pázler, který čekal na branku od září, za Slovácko se prosadil Jan Navrátil.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 3. z pen. a 50. Pázler – 48. Navrátil. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Antoníček. ŽK: Schwarz, Žondra, Ottmar – Břečka, Šumulikoski, Šimko, Daníček. Diváci: 3 022.

Fotbalisté Vysočiny Jihlava vyhráli 3:0 ve Zlíně a dvě kola před koncem je od místa sestupu dělí dva body. Svěřenci trenéra Josefa Jinocha dosáhli na první výhru na hřišti soupeře, na kterou čekali sedmnáct zápasů. Vysočina se ujala vedení vlastním gólem domácí Hubáček, dvěma góly zařídil zasloužené vítězství  ve druhém poločase hostující Ikaunieks. Bilance Zlína v lize je zarážející, když  z posledních čtrnácti kol porazil pražskou Bohemku, ale připsal si šest z posledních sedmi zápasů.

FC Fastav Zlín – FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 63. a 80. Ikaunieks, 45. vlastní Hubáček. Rozhodčí: Zelinka – Urban, Vlček. ŽK: Pazdera, Holík, Hubáček (vš. Zlín). Diváci: 3 373. Fotbalisté pražské Slavie nedokázali využít páteční remízy mistrovské Plzně s Mladou Boleslaví. Ve 28. ligovém kole v domácím prostředí před necelými čtrnácti diváky remizovali v malém pražském derby s Duklou 2:2. Přesto sešívaní dva zápasy před koncem sezony vedou ligovou tabulku o dva body před Viktorií.

SK Slavia Praha – FK Dukla Praha 2:2 (1:1)

Branky: 16. Mešanovič, 69. Barák z pen. – 30. Koreš, 79. Edmond. Rozhodčí: Příhoda – Kotalík, Boček. ŽK: Barák, Ngadeu, Hušbauer – Šimůnek, Juroška, Štetina. Diváci: 13 974.

Neděle 14.5.2017:

Fotbalisté Teplic ve 28. kole ePojisteni.cz liga porazili na Stínadlech Bohemians 1905 1:0 gólem Michala Jeřábka ze 41. minuty. V osmém ligovém utkání po sobě opět bodovali, zároveň z pátého místa tabulky jim schází dva body na čtvrtou Mladou Boleslav, takže mají dvě kola před koncem velkou šanci na účast v evropském poháru.  Naopak pražští „Klokani“ počtvrté za sebou prohráli a jediný bod je dělí od pásma sestupu.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 41. Jeřábek. Rozhodčí: Machálek – Arnošt, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Vošahlík, Vondrášek, Kučera, Krob – Dostál. Diváci: 4 485.