Úvodní stránka > Fotbal > Sparta nakonec zvládla drama se Slováckem!

Sparta nakonec zvládla drama se Slováckem!

Fotbalisté pražské Sparty porazili v 1. kole nového ročníku e pojišťovna .cz nejvyšší fotbalové soutěže v dramatickém utkání Slovácko 3:2.

Sparťané začali proti Slovácku velice aktivně a po prvním poločase vedli zásluhou kapitána Bořka Dočkala 2:0. Po přestávce Moravané svým zlepšeným výkonem zápas zdramatizovali, přesto letenští vedení uhlídali a zároveň získali první tři body.

Oproti utkání 3. předkola Ligy mistrů se Steauou se rozhodl trenér Sparty Ščasný k jediné změně v základní sestavě, Davida Lafatu v útoku nahradil Lukáš Juliš.

Úvod utkání vyšel sparťanům velice dobře, díky Dočkalovi, který po necelých dvou minutách napadal při výkopu brankáře Heča, ten trefil míčem nohu domácího hráče a odrazem skončil za brankovou čáru 1:0.

Po deseti minutách se sparťané radovali podruhé, když hostující obránce Košút ve vápně fauloval pronikajícího Juliše a Dočkal z pokutového kopu nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci 2:0.

Ve druhém poločase mohl zvýšit vedení Šural, který se po chybě soupeře v rozehrávce, dostal do gólové šance před brankáře Heča, jeho střelu gólman Slovácka vyrazil. Na druhé straně se po rychlé kombinaci prosadili hosté, když se ve skrumáži před brankou zorientoval Diviš a snížil na rozdíl jediné branky.

Po inkasovaném gólu se obraz hry domácího celku nepatrně zmírnil, přesto o deset minut později se Konaté po hezké kombinační akci trefil přesně umístněnou střelou pod břevno 3:1.

Několik minut poté využil útočník Diviš hrubé chyby sparťanské obrany a bez problému vstřelil podél vyběhnuvšího brankáře Bičíka svůj druhý gól a zároveň vybídl své spoluhráče k větší aktivitě, která by přinesla případné vyrovnání.

A tak byl závěr zápasu velice dramatický, ale fanoušci se již žádného gólu nedočkali. Přestože se do brankových příležitostí dostali Lafata s Kadlecem. V dvouminutovém prodloužení měli sparťané štěstí, když Diviš lobovaným míčem trefil břevno Bičíkovy branky.

Sparta vedení nakonec uhájila a slavila první ligovou výhru v sezoně.

„Nepředvedli jsme opět konstantní výkon po devadesát minut. Zápas jsme si dost zkomplikovali sami a soupeře jsme zcela zbytečně pustili do zápasu. Měli jsme další šance, ale bohužel neproměnili,“ uvedl kouč Sparty na pozápasové tiskové konferenci.

„Vedení o dvě branky nás neukolébalo, ale v druhém poločase bylo znát na našem výkonu určité uspokojení. Zejména v obraně, kterou zneklidnil první inkasovaný gól, přestože hráli všichni obránci velmi dobře,“ dodal.

„Především jsme měli vyřešit spoustu brankových akcí lépe, například jsme neproměnili velkou šanci Šurala, mohlo to být 3:0. Přesto, že jsme získali opět dvougólové vedení, nás to neuklidnilo, až do konce jsme se báli o vítězný výsledek. Slovácko mohlo náhodně vyrovnat po lobu, který skončil na břevně,“ pokračoval Ščasný a zároveň ocenil výkon Bořka Dočkala, který dvě branky dal a na jednu přihrál.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Branky: 2., 10. Dočkal, 63. Konaté – 53., 70. Diviš. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Paták. ŽK: Konaté, Zahustel, Brabec – Košút, Civič, Kerbr, Šimko, Ťok. Diváci: 7181.

Sparta: Bičík – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Konaté – Dočkal, Frýdek, Čermák (46. Mareček) – Šural (87. Costa), Juliš (65. Lafata). Trenér: Zdeněk Ščasný.

Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, T. Rada, Šimko – Diviš, Daníček, Havlík (46. Civič), Šumulikoski, Biolek (46. Ťok) – Kerbr. Trenér: Stanislav Levý.