Nacházíte se
Úvodní stránka > Motorsport > Carboniacup míří letos podruhé směr Most

Carboniacup míří letos podruhé směr Most

Ve středu 10.8. čeká účastníky letošního Carboniacupu již pátý ze sedmi závodů amatérského okruhového poháru. Most máme v kalendáři podruhé, a opět přijede pěkná konkurence, včetně jezdců z Rakouska, Německa a Slovenska.

Do Mostu přijedou i zajímavé vozy, tedy třeba Adam Klus s HSS March Audi Turbo Can Am, tedy vůz ze slavné Interserie, která v Mostě táhla několik desítek let diváky na divácké svahy, i stotisícové návštěvy na svahu nebyly problémem. Vůz HSS Audi Turbo Can Am se představí mezi dalšími speciály mezi skupinou C, tedy Caterhamy a dalšímy prototypy.

Nejpočetnější skupinou bude v Mostě skupina A upravených cestovních vozů. Nejenže znovu pojede Matěj Chabr s VW Golf, ale do soubojů v A1 s Jiřím Mikou na Citroenu VTS přibude opět s opraveným motorem i Petr Zelenka na Suzuki Swift, či Josef Mlejnek se Škodou Favorit. Konkurence opět vyrostla v A2 do 2000ccm, kde pojede Petr Valeš, Jirka Kirchner a Martin Hudec na různých evolucích vozu Škoda Octavia, včetně ostré verze DTM. Ve skupině A3 do 3000ccm se představí německé trio Handschke, Forster a Schäfer s vozy BMW M3. V A4 do 3500ccm si zasoutěží mezi sebou Haueusner z Německa, Karel Kováč na BMW Z3M a Vladan Pytel. Miloš Merta přiveze Subaru Impreza WRX. Pak již následují vozy s většími úpravami, tedy ty, co patří podle předpisů do skupiny A8/A9. Ve skupině A8 se představí obě Ginetty G50 GTR a GT4 jezdců Valáška a Adámka, Vít Smejkal s Octavií KTCR EVO, Jiří Urban a Jiří Suchomel ze stáje Spine CZ s Lotusem a Meganem, či Dan Trnka s Attackem GTR. Mezi nejsilnějšími vozy v A9 se objeví dvě Lamborghini Gallardo stáje Mičánek Motorsport, Radek Hort a Michael Oliver s Porsche, Lukáš Urban s Ultimou GTR, či jeden nejdravějších jezdců Dennis Waszek s jediným Ferrari F430 GT3.

Ve skupině B sériových cestovních vozů přijedou vylepšit svou letošní bilanci dva Chevrolety Corvette pánů Boleslava Waszka, Standy Šedivce. Libor Milota přiveze Nissan GTR, Martin Hanzl na Hondě Civic, Tomáš Honz VW Scirocco, Tomáš Beneš s Alfou Romeo a pozadu nezůstanou ani jezdci s BMW, tedy Zdeněk a Zbyněk Čurdovi, či Lukáš Valdmann.

Skupina C speciálních vozů představí opět plejádu Caterhamů, mimo jiné i čtyř rakouských jezdců Riesenbauera, Franze, Kranzmüllera a Krammera, z domácích pak pojedou Křečkové, Kirchner, Bláha, Rejman, Michal Vítek, Frank a Kočka. Radim Havlík a Jan Mareček pojedou s KTM X-BOW, představí se dva vozy Radical Nimmrichtera a Radiče a již v úvodu zmíněný historický unikát z Interserie HSS Audi Turbo Can Am za volantem s Adamem Klusem. Zajímavé konstrukce tzv. velkých motokár přiveze Gottfried Hatz a Hanno Lichtschlag na konstrukcích Pacemaker a konkurenci jim tektokrát obstará také Petr Elkmann a Thomas Marggraf s vozy Performer.

Do závodů formulových vozů skupiny D se zatím přihlásilo celkem devět vozů. Přijede Vašek Šafář a Filip Turek z ChabrMotorsportu, Jan Rieger s Forimem Honda, čtyři jezdci s vozy formule Renault, tedy Jiří Ježek, Vladimír Netušil a Günter Weiss a Mattias Stark z Německa. Doplní je pak krajané Thallmann s Estonií a Heinz Siegert na východoněmecké konstrukci MT77.

V celkové klasifikaci vede Michal Rejman, před Vladimírem Netušilem a Zdeňkem Čurdou, loňský celkový vítěz Carboniacupu Michal Rejman jede pořád na koni.

Sponzorem tohoto závodu se stala firma Auto Louda, která ve svých autosalonech nabízí auta koncernu VW, či nekoncernové značky Mazda, Ford a Hyundai.

Více informací naleznete zde. Vstup depem pro diváky je opět zdarma, závod se koná netradičně ve středu 10.8., přijďte podpořit své favority. Trénuje se od 9h., kvalifikace bude od 13,20h a hlavní závody pak proběhnou od 15,30h. V 18,35 se pokud se nic nepřihodí budou vyhlašovat vítězové jednotlivých kategorií.

Na autodromu v Mostě se na setkání s Vámi těší tým Carboniacup 2016.

Vláďa Rožánek, foto Ingo Weiss

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru