Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Václav Kadlec se opět vrátil po roce do Sparty!

Václav Kadlec se opět vrátil po roce do Sparty!

Ofenzivní fotbalový útočník Václav Kadlec se vrací po roce do Sparty, který strávil v Německu a Dánsku, s vedením letenského klubu podepsal čtyřletou smlouvu.

Kadlec začal svojí fotbalovou kariéru v týmu Bohemians, ale již v šestnácti letech přestoupil v roce 2008 na Letnou, kde si v této sezoně odbyl svou prvoligovou premiéru. V rudém dresu odehrál sto jedenáct utkání a nastřílel třicet dva branek.

V roce 2013 přestoupil do německého Eintrachtu Frankfurt, kde mu začátek angažmá vyšel, v sezoně 2015/2016 šancí v týmu Frankfurtu ubývalo, takže po dohodě s vedením klubu odešel Kadlec na půlroční hostování do Sparty. Za pražský tým odehrál třináct zápasů a vstřelil devět gólů.

V závěru roku 2015 přestoupil Kadlec do dánského Midtjyllandu, kde se střelecky prosazoval, jenže v osobním jednání s klubem, spokojený nebyl. Takže se po zvážení rozhodl vrátit z Dánska zpět na Letnou.

Kadlecovi se splnilo přání, že ve Spartě opět oblékne rudý dres. Jenže to nebude mít tak snadné, neboť prosadit se do základní sestavy, bude tentokrát mnohem těžší, než předtím.

Generální ředitel klubu Adam Kotalík potvrdil na tiskové konferenci, že Sparta za návrat Kadlece obětovala třikrát vyšší finanční částku, než za kteréhokoliv jiného hráče v historii letenského klubu.

„Je to pro mě velká výzva, vím, jaké jsou v klubu cíle. Investice nebyla malá a očekávání jistě budou, ale jsem přesvědčen, že mám na to, abych je naplnil,“ věří Kadlec a důvěru klubu zvládne oplatit.

Do Sparty se Vašek těšil, neboť angažmá v Midtjyllandu nevypadalo tak úplně dle jeho představ.

„Nebyl jsem spokojený po osobní, ani po fotbalové stránce. Nechci to, ale úplně hanit, ale kvalita zázemí, regenerace, přípravy na zápasy, tyhle věci nebyly takové, jako ve Spartě, a hrály také svou roli,“ informoval Kadlec.

Přesto ústup v kariéře po návratu do Sparty nevidí. „Sparta je určitě lepší klub než Midtjylland, takže to není krok zpět,“ řekl ofenzivní útočník na tiskové konferenci na Letné.

S posilami Sparta v současné době jako je Václav Kadlec a Tomáš Rosický, svou herní silou přitahuje, zejména pozornost medií.

„Zrovna jsme se s klukama o tom na reprezentačním srazu bavili, Sparta je asi nejsilnější, co jsem zažil. Například Jan Kopic z Viktorie Plzně mi říkal, že má trochu strach,“ prozradil Kadlec, který už jednou úspěšný návrat na Letnou ve své kariéře slavil. „Rád budu, když budu ještě úspěšnější. Zejména se budu snažit prosadit gólově, aby se na Letnou vrátil mistrovský titul a Liga mistrů,“ řekl Kadlec, který se po reprezentační povinnosti již těší na prvoligovou soutěž.

Čtsa, kc, foto,

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru