Úvodní stránka > Golf > Golfistka Spilková udržel kartu na LET

Golfistka Spilková udržel kartu na LET

Až poslední turnaj sezony Ladies European Tour rozhodl o tom, že si česká olympionička, golfistka Klára Spilková udržela plnohodnotnou kartu pro LET i pro rok 2017. Sezonu zakončila v Dubaji nejlepším letošním výsledkem a obsadila dělené 14. místo.

Spilková zahrála poslední kolo v paru, 72 ran. První devítka se jí nepovedla vinou čtyř bogey a jediného birdie. Česká jednička se nedala, v druhé devítce pořádně zabrala a díky třem birdie zkorigovala výsledek kola na Even par. Celkově vybojovala nejlepší letošní výsledek za který získala prémii 8650 eur. Tím se dostala v žebříčku do osmdesátky hráček, které udržely kategorii 5, tj. plnou kartu na ročník 2017.

Fantastickým finišem si pro čtvrtý titul došla Číňanka Feng Šan-šan. Zahrála čistých osm birdie, kolo došla za 64 úderů. S celkovým skore -10 je čtyřnásobnou a potřetí za sebou vítězkou Omega Dubai Ladies Masters. Na druhém místě skončila Angličanka Charley Hullová (-8). Feng Šan-šan šla přitom do finálového kola ze třináctého místa, o které se dělila mimo jiné se Spilkovou.