Úvodní stránka > Fotbal > Sparta prohrála na San Siru s Interem

Sparta prohrála na San Siru s Interem

Sparťané si ze San Sira body neodvezli. Po Marečkově vyrovnání po změně stran sice po zlepšeném výkonu sahali po remíze a dokonce mohli pomýšlet  na výhru, naději v 6. kole Evropské ligy jim v samotném závěru sebral druhým gólem domácí záložník Éder. Přesto Sparta postupuje ze skupiny K z prvního místa do jarních vyřazovacích zápasů.

V základní sestavě udělali trenéři jedinou změnu oproti podzimnímu ligovému zápas 16. kola, do sestavy se vrátil opět Bořek Dočkal, který nastoupil na postu podhrotového záložníka za útočníkem Davidem Lafatou a nadějného mladíka Matěje Pulkraba poslal na lavičku.

Domácí začali utkání velice aktivně a důrazně a hráčem prvního poločasu byl domácí záložník Éder, jehož prvním pokus o vedení těsně minul břevno, druhý vychytal pozorný brankář Koubek. Ve 23. minutě se ujali domácí vedení, kdy sparťanský brankář vyrazil další Éderovu střelu, jenže jeho následná dorážka zblízka skončila v síti 1:0.

Sparťané po inkasovaném gólu zahrozili po deseti minutách, když se centrovaný míč z pravé strany odrazil od Lafaty na obránce Ranocchiina a skončil těsně vedle tyče domácí branky. Pražané se ještě v závěru prvního dějství snažili o vyrovnání, ale domácí defenziva vedení uhájila.

Do druhého poločasu vstoupili sparťané aktivněji a svou snahu zúročili v 54. minutě, kdy Dočkal z levé strany přesným centrem našel ve vápně volného Lukáše Marečka, který přesně umístněnou hlavičkou vyrovnal 1:1.

V dalších minutách se obraz hry změnil, sparťané měli víc hru pod kontrolou a moc nescházelo aby se radovali podruhé, když domácí obránce Murillo fauloval v pokutovém území Lafatu a hlavní sudí nařídil pokutový kop, který bohužel Dočkal neproměnil, jeho přízemní střelu vytáhl brankář Carrizo mimo branku.

Jednogólovou remízu ale nakonec sparťané neudrželi. V poslední minutě velice zajímavého zápasu, kdy se letenští snažili získat aspoň bod, se uvolnil na hranici velkého vápna Éder a přízemní střelou překonal podruhé brankáře Koubka 2:1.

V posledním zápase základní skupiny Evropské ligy si sparťané připsali druhou porážku, přestože byli zejména v průběhu druhého poločasu rovnocenným soupeřem italského týmu, který skončil na posledním místě tabulky.

FC Internazionale Milano – AC Sparta Praha 2:1 (1:0)

Branky: 23. a 90. Éder – 54. Mareček. Rozhodčí: Vertenten – Vanyzere, Nijssen – Lambrechts, Smet (vš. Belgie). ŽK: Ranocchia. Diváci: 7 824.

Inter: Carrizo – Murillo, Andreolli, Ranocchia, Miangue – Éder, Ansaldi, Melo, Biabiany – Palacio (46. Perišić), Pinamonti (79. Bakayoko).

Sparta: Koubek – Karavaev, Mazuch, Kadlec Mich., Costa – Juliš (88. Dudl), Holek, Mareček, Čermák (78. Sáček) – Dočkal – Lafata (74. Pulkrab). Trenér: David Holoubek.