Nacházíte se
Úvodní stránka > Golf > Turnaj WGM Beroun Czech Open v Berouně už počtvrté

Turnaj WGM Beroun Czech Open v Berouně už počtvrté

V pořadí 4. ročník golfového turnaje WGM Beroun Czech Open se blíží. Opět se bude hrát na hřišti Beroun Golf Clubu, opět je v banku finanční dotace ve výši 600 000 korun, ze které si vítěz opět „odkrojí“ 200 tisíc korun. Mění se pouze termín konání turnaje – hrát se bude 24. až 27. srpna 2017.

Turnaj WGM Beroun Czech Open si v předchozích třech letech už získal pevné místo v tuzemském turnajovém kalendáři. Pro letošek se mění pouze datum konání, protože v tradičním prvním zářijovém týdnu se hraje podnik European Tour na Albatrossu, turnaj D+D Real Czech Masters.

„Posunuli jsme se o týden dopředu, jinak vše zůstává, přípravy jsou v plném proudu. Očekáváme letos plný počet 142 hráčů a ještě více golfistů ze zahraničí. Především malou invazi hráčů z Anglie. Prioritně je ale turnaj určený českým hráčům s tím, že minimálně 60 míst je rezervovaných pro české profesionály,“ konstatoval Pavel Suchánek, majitel společnosti WGM a promotér turnaje. Turnaj se hraje opět čtyřkolově a po úvodních dvou kolech následuje cut.

Před rokem startovalo v Berouně celkem 132 hráčů, z toho 34 amatérů. Ve startovním poli bylo 27 zahraničních golfistů z osmi zemí. Jen pro srovnání – v úvodním ročníku turnaje startovalo celkem 89 hráčů.

V Berouně se představí kompletní tuzemská golfová špička včetně obhájce loňského vítězství Ondřeje Liesera. „Snažíme se spolupracovat i s pořadateli Czech Masters a po jednání s Pavlem Poulíčkem mají hráči možnost si od poloviny srpna v Berouně zatrénovat na tradičně výborně připraveném hřišti a rychlých greenech. Nabídli jsme i možnost ubytování hráčů startujících na Czech Masters v berounském resortu,“ uvedl Pavel Suchánek.

Uzávěrka přihlášek je 31. července 2017. „Ale jsme schopni provést změnu ještě týden před turnajem,“ doplnil Pavel Suchánek.

Zachována zůstane i specialita turnaje, kterou je odměna v podobě nákladního vozu Tatra v hodnotě tří milionů korun za hole-in-one na tříparové šesté jamce. „Zatím Tatru bohužel nikdo nevyhrál. Byla by to zajímavá reklama pro turnaj i pro společnost Tatra. I proto tahle cena zůstává,“ poznamenal Pavel Suchánek s tím, že se o nákladní auto hraje v úvodních dvou kolech.

Přestože podle mnohých skeptických předpovědí mělo být hřiště Beroun Golf Clubu pro profesionály snadným soustem, předchozí ročníky ukázaly, že to tak není. „Budeme se snažit připravit hřiště stejně dobře jako loni. Včetně greenů s rychlostí kolem 11 stop,“ slíbil greenkeeper Beroun Golf Clubu Martin Šindler.

Loni dokázalo zahrát pod par pouze osm hráčů. Nejníž na -6 po čtyřech kolech stlačili své skóre Ondřej Lieser a Angličan Luke Groves. V play-off poté zvítězil český golfista.

foto WGM Beroun Czecn Open

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru