Úvodní stránka > Fotbal > Sparta porazila v přípravě Teplice

Sparta porazila v přípravě Teplice

Po návratu ze soustředění ve Španělsku odehráli sparťané dvě  sobotní přípravná utkání v Rynholci, první na umělé trávě proti Teplicím, když premiérový první gól v rudém dresu si připsal Néstor, který přišel posílit Spartu z pražské Dukly, další góly vsítil Konaté, Karavaev a Juliš, Sparta vyhrála 4:0.

V sestavě úvodního sobotního přípravného zápasu nastoupily zimní posily Vatajel s Néstorem, v brance Tomáš Koubek, v záloze Michal Šáček s kapitánskou páskou.

Do první brankové příležitosti se dostal v osmé minutě Lukáš Mareček, který po přihrávce od Tiémoka Konatého se snažil z vápna skórovat k pravé tyči, ale gólman Tomáš Grigar hezkým zákrokem vyrazil míč na rohový kop.

V dalších minutách se sparťané neustále snažili ujmout kombinační hrou vedení, jenže jejich snaha převážné končila na velkém vápně špatnou přihrávkou nebo nepřesnou střelou. Rovněž tepličtí hráči se snažili ohrozit branku Tomáš Koubka, nejprve nepřesným přímým kopem Filla, jehož střela skončila nad brankou. Následně se snažil z úhlu trefit Jakub Hora, ale jeho pokus sparťanský brankář vyrazil na roh.

Vedení se ujali sparťané v 29. minutě, kdy se po centru Juliše z pravé strany dostal k míči Konaté a vstřelil úvodní sobotní gól.

Na začátku druhého poločasu měl nejprve šanci Dočkal s Julišem, ale prvně jmenovaný netrefil zblízka branku, jeho spoluhráče vychytal teplický brankář. V 60. minutě zápasu vsítili sparťané druhý gól, když Karavaev našel ve vápně volného Néstora, který střelou z otočky nedal teplickému brankáři žádnou šanci a zároveň vstřelil svůj první gól v dresu Sparty po příchodu z Dukly.

Po dvou minutách navýšil vedení o tři branky obránce Karavaev, jehož přesně umístněná střela levačkou k tyči skončila teplické brance 3:0.

Dvě minuty před koncem zápasu byl faulován ve vápně po průniku Bořek Dočkal a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Lukáš Juliš a tak stanovil konečné skóre zápasu na 4:0.

Sparta – Teplice 4:0 (1:0)

Branky: 29. Konaté, 60. Néstor, 68. Karavaev, 88. Juliš z pen.

Sparta: Koubek – Karavaev, Mazuch, Kadlec Michal, Vatajelu – Juliš, Mareček, Sáček, Konaté – Dočkal, Néstor.

Teplice: Grigar (46. Plachý) – Vondrášek (46. Strada), Ljevakovič, Tsiskaridze, Krob (46. Urma) – Fillo (46. Nivaldo), Soungole, Vachoušek (46. Kodeš), Hyčka – Hora (70. D. Richter) – Vaněček (28. Potočný).