Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Fotbalisté Boleslavi v předkole Evropské ligy poletí na východ

Fotbalisté Boleslavi v předkole Evropské ligy poletí na východ

Soupeřem Mladé Boleslavi v letošním třetím předkole Evropské ligy bude lepší z dvojice druhého předkola Neftci Baku PFK (Azerbajdžán) – FK Shkendija 79 Tetovo (Makedonie). Oba týmy jsou podobně jako Mladá Boleslav letošními vítězi národních pohárů.

První střetnutí dvojice možných boleslavských soupeřů ve čtvrtek 14. července Neftci Baku PFK – FK Shkendija 79 Tetovo skončilo bezgólovou remízou 0:0 a tak rozhodnutí, kdo se stane vyzývatelem Mladé Boleslavi, padne až v odvetném utkání na makedonské půdě ve čtvrtek 21. července. První utkání třetího předkola Evropské ligy se uskuteční ve čtvrtek 28. července v makedonském Tetovu nebo ázerbájdžánském Baku, odveta je na programu o týden později ve čtvrtek 4. srpna v Mladé Boleslavi. „V obou případech pro nás bude velice namáhavé cestování, ať už do Baku nebo do Tetova, a nelehké bude pro hráče vyrovnat se s bezesporu složitými klimatickými podmínkami, které v Azerbajdžánu či Makedonii jsou v porovnání se střední Evropou velmi rozdílné. Přesto věřím, že ať proti nám postoupí Baku nebo Tetovo, oba jsou soupeři, přes které by Mladá Boleslav měla přejít do další fáze Evropské ligy,“ prohlásil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Fotbalisté FK Mladá Boleslav se o výsledku losování konaného ve švýcarském Nyonu dozvěděli krátce po pátečním poledni 15. července v Rakousku, kde jsou v těchto dnech na soustředění. „Ve třetím předkole chceme samozřejmě uspět proti kterémukoliv z možných soupeřů, ale vzhledem ke vzdálenosti, která nás čeká při cestování na protivníkovo hřiště, by pro nás byl lepší makedonský tým,“ vyjádřil mínění hráčské kabiny kapitán mladoboleslavského mužstva Lukáš Magera.

FK Shkendija 79 Tetovo je fotbalový klub založený v roce 1979 v pátém největším makedonském městě Tetovo nedaleko hranice s Kosovem a v němž žije více než padesát tisíc obyvatel. Domácí hřištěm je na Gradski stadion. FK Shkendija v ročníku 2015-16 skončil v nejvyšší makedonské lize na druhém místě s pětibodovou ztrátou za mistrovským Vardar Skopje a získal letos makedonský pohár, když ve finále porazil Rabotnički Skopje 2:0.

Neftci Baku PFK je fotbalový klub založený v roce 1937 v hlavním ázerbajdžánském městě Baku s více než dvěma miliony stálých obyvatel, jehož domovským hřištěm je Bakcell Arena. V nejvyšší ázerbájdžánské lize v uplynulém ročníku 2015-16 skončil šestý z deseti účastníků a vyhrál letošní ázerbájdžánský pohár, když ve finále přemohl Qarabag Agdam 1:0 gólem v prodloužení.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav

Jiří Koros, manažer komunikace

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru